XXI Festival filma djece i omladine Zenica 2019., protekao je u znaku dodjele nagrada i priznanja za najbolje filmove

U Muzeju Grada Zenica,14.12.2019.god. je okončan XXI Festival filma djece i omladine Zenica 2019., za kojeg se prijavilo 65 filmova u slijedećih pet  kategorija: eksperimentalni, animirani, igrani, dokumentarni film i spot. Za svaku od navedenih kategorija žiri je odabrao po tri filma,a za prva mjesta organizatori su obezbijedili i novčane nagrade.

Članovi Filmske sekcije naše skole, uz mentorstvo prof. Jadranke Hrdnajdović, su osvojili prvo mjesto u kategoriji eksperimentalni film sa filmom „Vremeplov“,a dva treća mjesta za filmove „Sa ono malo duše“u kategoriji igrani film i u kategoriji spot za „Smoky time“.

Učenici Filmske sekcije su : Ćerimagić Berina (II2),Ramić Ilda (II2),Landžo Belma( III3), Droce Seid (III3),Dolić Ena(III1),Huseinović Amila (III1), Čavčić Adis(III1), Mrkonja Benjamin (II4), Merdjić Ismar(III2), Sućeska Armin (III2),Delić Adel(III2), Karić Benjamin (III2), Pehlivanović Din (III2), Muratspahić Amel (III2).